Spa ve Masaj Arasındaki Fark Nedir?
Spa ve Masaj Arasındaki Fark Nedir?

Mersin Spa Salonu, insanlara terapötik banyolar sunmayı amaçlayan mineral bakımından zengin su içeren bir yerdir. Kaplıcalar tarafından sunulan terapiler birbirinden farklıdır çünkü zenginleştirdikleri mineraller farklı sağlık yararları sunmak için tasarlanmıştır.  

Öte yandan, Mersin Masaj Salonu, maksimum kas gevşemesi ve ağrı giderilmesi için belirli vücut kısımlarına basınç uygulanmasıdır. Spa masajı, terapötik banyonuzdan önce veya sonra, size masajın yapıldığı spa'daki basit bir masajdır. Farkı kapsamlı bir şekilde açıklamak için farklı bakış açıları göz önünde bulundurulmalıdır.

Tedavinin Kapsamı

Bazı tedavilerin masajla yapılamayacağını belirtmek gerekir. Kolon hidroterapi gibi tedaviler sadece bir Spa tedavisi ile yapılabilir. Vücudun detoksifikasyonu sadece bir spa tedavisi ile sunulabilir. Kas yorgunluğu ve ağrı, fiziksel masaj veya spa masajı ile ortadan kaldırılabilen iki durumdur. Her tekniğin müşterilere yönelik kendi memnuniyet parametrelerine sahip olması nedeniyle ikisinin verimliliği karşılaştırılamaz. Kaplıcalar, gerekli etkiyi sağlamak için cilde ve dokulara nüfuz etmeyi amaçlayan minerallerle zenginleştirilmiştir.

Odaklanmak Masaj ve Spa

Spa, insanların rahatlamalarını ve kendilerini strese atmalarını sağlamak için inşa edilmiş ve hazırlanmış bir yerdir. Mineralli suyla dolu tırnak, insanların yüzmesini ve öforik hissetmesini sağlar, böylece günlük yaşamın tüm baskılarını unutur. Rahatlayın, tazelenin ve zihninizi gençleştirin, böylece herhangi bir psikolojik veya fiziksel engel olmadan normal aktivitelerinizi sürdürürsünüz.

Masaj, kaslardaki bireysel basınç darbeleriyle yorgunluk veya ağrıdan tamamen kurtulmayı amaçlamaktadır. Tek parça veya tam vücut masajı ile yapılabilir. Bir müşteri olarak, uygun müdahalelerin yapılabilmesi için kondisyon hedeflerinizi bilmeniz gerekir.

Masaj Salonu ve Spa Farklılığı

Spa çoğu tatil köylerinde ve 5 yıldızlı otellerde bulunur. Kendileri üzerinde terapilerin yapılabileceği nefes kesici mekanlardalar. Rahatlatıcı bir ışıklandırma, rahatlatıcı aromalar, sakinleştirici müzik ve hepsi sizi rahatlatmak için tasarlanmış çekici estetikler bulamazsınız.

Masaj Salonu ve Spa Farklılığı

Masaj klinikleri bu kadar rahatlatıcı özelliklere sahip değildir, cildinizi düzene sokmak için sadece bir yatağınız, bir havlu ve losyon veya yağınız vardır. Bir masaj kliniği ortamı gevşeme ihtiyaçlarınızı dikkate almaz, sadece yaşadığınız anormalliklerin ortadan kaldırılmasıyla ilgilidir.

Masaj'a Yaklaşım

Masaj salonu çalışmalarını fiziksel ve sistematik bir şekilde yapar. İlk olarak, müşteri tüm problemlerin tanımlanması için değerlendirilir ve değerlendirilir. Masaj terapisi daha sonra müşterinin şikayet ettiği kısımlarda başlayacaktır. Baskılar veya vuruşlar uygulandıktan sonra, müşterinin rahatlamasına izin verilir ve son olarak sağlık eğitimi sunulur. Spa terapisi bu süreçleri içermez, müşteriler sadece sekmelere batırırlar, ılık maden suyu banyosunun tadını çıkarırlar ve daha sonra seans bittikten sonra dışarı çıkarlar.

Çoğu Yer Her İkisini Birleştiriyor

İnsanların iki terimi karıştırmasının nedeni, bir spa bulduğunuzda her zaman bir masaj servis sağlayıcısının olmasıdır. Birçok otel veya yer 'masaj ve spa' yazıyor, Bu, iki hizmeti tek bir yerde alabileceğiniz, iki farklı terapidir ve birbirini desteklemek için kullanılabilir. Spa terapilerini tercih eden insanlar normalde dinlenirken iyileşmek isterler. Masaj iyi çalışır, ancak kaslarınıza uygulanan çok fazla basınç içerir, böylece tam rahatlama ve iyileşme elde edersiniz.

Tam vücut masajı normalde bir saatten daha uzun sürerken, bir kaplıca maksimum iyileşme sağlamak için birkaç dakika sürebilir. Kaplıcalar, belirli bir vücut kısmında yapılabilecek bir masaj gibi değil, tüm vücudu tedavi etmede iyidir.

Masaj, fiziksel terapilere daha fazla güvenir, ancak bir spa, sağlığınızı iyileştirmek için farmakolojik olarak çalışabilen minerallerle zenginleştirilmiştir. İki prosedür tamamen farklıdır, ancak hepsi rahatlama ve mükemmel fiziksel gelişim etkisi sağlar.

Spa sunulan hidroterapi bölümüdür, masaj ise sunulan fizik tedavi bölümüdür. İkisi her zaman insanların tam iyileşme sağlaması için birleştirilir. Bir terapist tarafından masaj yapılırken, spa masajında ​​kendinizi mineralize su içeren bir küvete daldırmanız gerekir. Normalde insanlar bir kaplıca tedavisi ile başlar, dokular yumuşak ve masajı kolay hale geldikten sonra masaj yapmaya devam eder.

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Medikal (Tıbbi) Masaj

Medikal (Tıbbi) Masaj

Hekimler tarafından önerilen ve uzman kişiler tarafından yapılması öngörülen, tedavi amaçlı bir masa...

Klasik (İsveç) Masajı

Klasik (İsveç) Masajı

Yağlı veya yağsız uygulanabilen, dairesel hareketler ile ovma şeklidir. Genellikle spor terapisi ola...

Spor Masajı

Spor Masajı

En belirgin özelliği süre, ritim ve baskı miktarının farklı olmasıdır. Yapılan spor türüne göre fark...

Yorumlar (0)

    Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi