Masaj ile Ağrılı Kaslar, Sert Eklemler ve Stresten Kurtulun
Masaj Terapisi

Ağrılı kaslarınız, sert eklemleriniz veya kendinize ve şikayetlerinize özel bir terapi arıyorsanız - lisanslı Elfida Spa ve Masaj Salonu tam size göre. Terapistlerimizin size uygulayacağı spa masaj seansı ile daha uzun süren rahatlama yaşayacaksınız. Masaj çeşitleri hakkında bilgi ve randevunuz için ve en iyi masaj terapisini seçmenize yardımcı olmak için, seanslarımızı, müşterilerimizin aşağıda listelenen masaj terapisi almasının dört ana nedenine göre düzenledik...

Sağlık / Rahatlama

Vücutta; Wellness / Rahatlama “klasik” masaj hizmetimiz ile elde edilir ve kendinizi rahatlamış ve yenilenmiş hissetmenizi sağlar. Masaj terapi uzmanı Masözlerimiz, nazik ritmik eklem hareketi ile birlikte entegre bir dizi kayma (effleurage) ve yoğurma (petrizasyon) yöntemleri kullanacaktır. Seans sırasında çeşitli konfor temelli basınç seviyeleri kullanılır. “İsveç masajı” olarak bilinen modaliteye benzer şekilde seansınızda derin rahatlama ve rahatlama hissine neden olabilecek çeşitli masaj yaklaşımları da yer alacaktır. Daha önce hiç masaj yaptırmadıysanız, bu başlamak için iyi bir yerdir. Wellness / Rahatlama masajı seansı doğum öncesi, eklem ve kas ağrıları, stres, spor kaynaklı ağrılar ve diğer sağlık sorunları durumlarında yardımcı hizmet olarak uygulanabilir.

Masaj ile Stres Yönetimi

Stres Yönetimi masaj seansı, kaygı, hafif depresyon ve yorgunluk gibi fizyolojik stres tepkilerini azaltmaya odaklanan “klasik” rahatlama masaj seansı üzerine kurulmuştur. Masaj terapistimiz genel vücut ağrılarına odaklanmayı ve sizi hafifletmek için masaj yapacaktır. Mersin Masaj Salonu seansında, bazıları fonksiyonel solunum, nefes almak için kullanılan kaslarda ve boyun ve omuz bölgesinde tetik nokta aktivitesini azaltmak için daha derin odaklanmış basınç gerektirebilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Masajın içine entegre edilen tüm yöntemler derin rahatlamaya odaklanır ve onarıcı uykuyu destekler. Müşteriler genellikle stres giderici bir masaj aldıktan sonra bir gençlik hissinin yanı sıra bir perspektif ve netlik hissi bildirir.

Masaj ile Acı Yönetimi

Acıdan kurtulma, insanların masaj aramasının en yaygın nedenidir. Bu sonuç masaj terapisi, terapistiniz tarafından genelleştirilmiş veya lokal ağrı duyumlarına yönelik “klasik” rahatlama temel masajı seansı sağlar. Masaj terapistiniz, hafif ve derin hedefleme normal kan ve lenfatik hareketin restorasyonunu, sertliği azaltmak için bağ dokusu esnekliğini normalleştirmek, tetik noktası aktivitesini azaltmak ve sinir sistemini susturmak için çeşitli basınç seviyelerini içerebilecek çeşitli yöntemleri entegre edecektir. Miyofasyal salınım ve hafif gerilme gibi yöntemler kullanılabilir. Bir Ağrı Yönetimi terapi seansından sonra, müşteriler genellikle tazelenmiş, gençleşmiş ve “dünyayı ele geçirmeye hazır” hissettiklerini bildirir.

Masaj ve İşlevsellik

Bu masaj seansının odağı ağrı, sertlik veya ağrı olmadan hareket kolaylığı sağlamak üzere yapılandırılmıştır. "Klasik Masaj" temeli üzerine kurulan masaj terapistiniz, eklem hareketini ve kas fonksiyonunu yüzeyden derin doku katmanlarına hedefleyecektir. Bu masaj seansı, tetikleme noktası aktivitesini azaltmak, normal miyofasyal esnekliği desteklemek ve kısa ve sert dokularda esnekliği artırmak için daha derin basınç ve hareket kullanan yöntemler içerebilir. Fiziksel olarak aktif olan veya bir egzersiz programına başlayanlar, hareketliliği destekleyen masaj seanslarının fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzını destekleyeceğini bulacaklardır.

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı

Herhangi bir masaj seansına özel bitkisel uçucu yağ karışımlarımızdan birini ekleyerek, Aroma Terapi ile masaj tedavisinin genel etkisini artırabilir ve genel deneyiminizi genişleten bir masaj deneyimi sağlayabilirsiniz. Karışımlarımız, rahatlama, enerji verme, stres azaltma veya dengeleme konularında yardımcı olur.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Masaj uygulamasının bir parçası olarak sıcak taşlar kullanılmaktadır. Sıcak taşlardan gelen ısı, kaslara derinlemesine nüfuz ederek herhangi bir masaj seansının sonucunu artırır. Masaj terapistiniz size sıcak taşlarla masaj yapacak ve ek ısı avantajı ile derin bir rahatlama sağlamak için taşları vücudun belirli bölgelerine yerleştirecektir.
 

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

İnsan vücudundaki akapuntur bölgelerine doğrudan etki ettiği için, yoğun strese veya adale ağrıların...

Aroma Terapi Masajı

Aroma Terapi Masajı

Rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği olması sebebi ile çok tercih edilen...

Klasik (İsveç) Masajı

Klasik (İsveç) Masajı

Yağlı veya yağsız uygulanabilen, dairesel hareketler ile ovma şeklidir. Genellikle spor terapisi ola...

Yorumlar (0)

    Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi