Yoğun Tempoya İyi Bir Spa ile Ara Verin | Mersin Masaj Salonu
Spa Masajı Neye İyi Gelir?

Gerek iş hayatı, gerekse günün koşturması ve stresi ile geçirilen koca bir haftanın ardından uzman ellerden yapılacak bir Spa keyfi ile hem ruhunuzu hem de vücudunuzu rahatlatın. Spa ile tüm yorgunluğunuzu atmanız dışında bilinmeyen birçok faydası da bulunmaktadır. Spa masajının tarihi Eski Roma’ya kadar dayanmaktadır. Spa masajı’nın son günlerde popüler olmasının başında Roma’ya kadar dayanan dinlendirici ve keyifli bir hizmet olması da geliyor. Elfida Spa ve Masaj Salonu olarak bu yorucu ve yoğun temponuza Spa ile ara vermenize ve harika bir zaman geçirmenize yardımcı olacağız.

Spa Nedir?

Spa: “Sanitas Per Aquam” yani “sudan gelen sağlık” veya “su ile gelen sağlık” anlamına gelmektedir. Tam anlamı ile ifade etmek gerekirse; faydalı ve şifalı sular ile yapılan sağlıklı bakım hizmeti demektir. Spa hizmeti uygulanırken; ferah, temiz, dinlendirici ve sakin bir ortamda yapılır ve buda hem ruhen hem de bedenen dinginlik verecektir. Kendi başına bile bir şifa sayılan suyun iyileştirici etkileri ile uygulanan Spa hizmeti ile ruhunuza ve vücudunuza zindeliği ve güzelliği getirecektir.

Bilinmeyen Spa Masajı Faydaları

Spa’nın çok eski bir tarihi vardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi geçmişi Roma’ya kadar dayana spa günümüzde de popüler bir hizmet haline gelmiştir. Spa’nın ilk uygulandığı zamanlar ise; Roma döneminde savaştan dönün askerlerin dinlenmeleri ve rahatlamaları için yapılan hamam gibi banyolarda uygulanmaya başlamış. Roma’dan sonra Avrupa’ya uzanan, Avrupa’dan da tüm Dünya’ya yayılan Spa Masajı, mineralli sular, deniz suyu ve beraberinde pek çok terapiyi kapsamaktadır. Spa terapilerinde günümüzde en çok tercih edilenleri ise; aroma terapiler, güzellik ve bakım kürleri gibi hizmetler yer almaktadır.

Spa’nın Bilinmeyen Faydaları

Spa; ruh ve fiziksel açıdan çok faydası bulunan eski ve günümüzde popüler bir terapi yöntemidir. Spa terapisini yapan kişinin uzman olası, doğru tekniklerle yapılması ve doğru bir ambiyans ile harika bir sonuç elde edersiniz. Spa’ da uygulanabilecek birçok masaj türü bulunmaktadır. Bu masaj türü kişinin ihtiyacına göre uzman masözler tarafından seçilir ve uygulanır. Biz Elfida Spa ve Mersin Masaj Salonu olarak müşterilerimize en uygun masaj hizmetini vermekteyiz. Zararlı güneş ışınları, havadaki toz, nem ve diğer olumsuz hava etkenlerinden etkilenen ve sonucunda cildimizde oluşan ölü derilerden kurtulmak için masajlarda kullanılan aroma terapik yağlar, özel tuz çeşitleri ve diğer uygulayıcı maddeler ile bu ölü deriden arınarak tazecik, bakımlı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Masaj yağlarının içindeki citrus aromaları ile kan dolaşımınız hızlanır ve vücudunuza zindelik gelir.

Aromatik Yağlar ile Spa Masajı

Spa’nın faydaları saymakla bitmiyor. Spa cildinizin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur ve vücuttaki yağ yakımına da yardımcı olur. Spa’nın dinlendirme etkisi ile vücudun salgıladığı hormonlar sayesinde kişilerdeki uyku bozukluğu probleminin de tedavisinde kullanılır. Spa terapisinde masaj sırasında kullanılan aromatik bitkisel doğal yağlar sayesinde kaslar yumuşayarak, kas ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Hatta bu masaj türlerinde eklem ağrıları oluşmadan önleyici masaj olarak yapılan masaj türleri bile bulunmaktadır. Spa Masajı romatizması olan hastalar için de yardımcı bir ek tedavi olarak bile uygulanmaktadır.

Popüler Masaj Türleri

  • Anti Stress (Shiatsu) Masajı
  • Aroma Terapi Masajı
  • Klasik (İsveç) Masajı
  • Köpük Masajı
  • Spor Masajı
  • Sultan Masajı
  • Selülit Masajı
  • Medikal (Tıbbi) Masaj

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Aroma Terapi Masajı

Aroma Terapi Masajı

Rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği olması sebebi ile çok tercih edilen...

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

İnsan vücudundaki akapuntur bölgelerine doğrudan etki ettiği için, yoğun strese veya adale ağrıların...

Spor Masajı

Spor Masajı

En belirgin özelliği süre, ritim ve baskı miktarının farklı olmasıdır. Yapılan spor türüne göre fark...

Yorumlar (0)

    Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi