Vücut Masajı nedir? Vücudunuzu Rahatlatın ve Canlandırın | Mersin
Vücut Masajı nedir?

Mersin Masaj Salonu, vücudu rahatlatmak, canlandırmak ve iyileştirmek için farklı türden fiziksel temasların kullanıldığı bir tedavidir. Çok çeşitli duygusal ve fiziksel sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılır ve bir spa menüsündeki en popüler tedavilerden biridir. 

Masaj terapisi nedir?

Masaj, cildin ve kasların okşanması, yoğurulması, ısıtılması, yuvarlanması ve bastırılmasıdır.

Her biri büyük ölçüde farklı kökenlere ve amaçlara sahip birçok farklı masaj türü vardır - bazıları yatıştırıcı kas ağrısına odaklanır; diğerleri artan enerji seviyelerinde; bazıları belirli bir fiziksel durumu iyileştirmeyi amaçlar; diğerleri sadece rahatlamanıza yardımcı olmak için.

Masaj sizi birçok yönden iyi hissettirir ve tüm vücudunuzda - kemikleriniz, kaslarınız, kalbiniz, cildiniz, nefesiniz, sindiriminiz ve zihinsel sağlığınız - olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Masaj çeşitli şekillerde çalışır:

 • Masaj: yorgun ya da gerilmiş kasları Bu rahatlatır ve yeniler
 • Kan dolaşımını artırır
 • Vücudunuzun iyileşmesine ve genellikle daha verimli çalışmasına yardımcı olan hem kan hem de lenf olmak üzere derin dolaşımı uyarır.
 • Vücudunuzu, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayan doğal kimyasallar olan endorfin üretmeye teşvik eder.

Birini rahatlatmak veya rahatlatmak için birinin sırtına sarılmak veya hafifçe vurmak içgüdüseldir; Bazı yönlerden masaj, bu içgüdünün resmi bir versiyonudur.

Masajın sağlığa faydaları nelerdir?

Terapötik masaj, çeşitli biçimlerinde çok çeşitli şikâyetleri iyileştirmeye ve hafifletmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar, anksiyete ve panik ataktan astım, kabızlık ve yüksek tansiyona kadar stresle ilgili sorunları gidermede özellikle iyi olduğunu gösteriyor. Ağrının giderilmesinde etkilidir - kronik ağrı, sırt ağrısı ve hatta artriti tedavi eder. Ayrıca inme ve kanser hastalarında ve bunama hastalarında giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Masajın sağlığa faydaları nelerdir?

Masaj, organlarınıza ve dokularınıza ulaşan oksijen ve besin miktarını artıran kan akışını teşvik eder. Masaj vücudunuzu "iyi şeyleri" dolaştırmaya teşvik ederken; aynı zamanda onu "kötü şeylerden" - atık ürünler, toksinler, karbondioksit ve fazla sudan - kurtulmaya teşvik eder. Sinir sistemini uyarmak ve lenfatik sistemi iyileştirmek de bağışıklık sistemini güçlendirecektir. 

Belirli fiziksel yaralanmaları veya zorlukları tedavi etmek ve bir spor yaralanması geçirdikten sonra rehabilitasyona yardımcı olmak için kullanılabilir. Ayrıca daha fazla kas veya doku hasarını önlemeye ve bir sporcunun hareket aralığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Birçok tamamlayıcı masajın en büyük etkilerinden biri,  kendinizi daha iyi hissetmenizi, cildinizde daha rahat, sakin ve huzurlu olmanızı sağlayabilmesidir.

Gitmeden önce

Masajlar değişiklik gösterir ve ne tür bir masaj aldığınıza bağlı olarak farklı şeyleri aklınızda bulundurmanız gerekir. Bununla birlikte, genel olarak, bol giysiler giymelisiniz - bazı masaj türleri için giysilerinizi üzerinizde tutabilirsiniz; diğerleri için onları çıkaracaksın veya sadece havlu giyeceksin.

Önlemler

Herhangi bir masaj uygulamasından önce büyük öğünlerden veya alkolden uzak durun. Vücudunuzun toksinleri vücudunuzdan atmasına yardımcı olacak bol su içmek de iyi bir fikirdir.

Aşağıdaki durumlarda her zaman terapistinize önceden söylemelisiniz:

 • Hamile misin veya olabileceğini düşünüyor
 • herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya herhangi bir tedavi veya ilaç alıyorsanız
 • yakın zamanda bir yaralanma veya ameliyat geçirdiyseniz
 • herhangi bir şeye alerjisi var, özellikle cilt alerjileri
 • kafa derinizde herhangi bir kırık cilt veya yara var
 • ateş veya enfeksiyon var

Çünkü bu, aldığınız yağın türünü ve tedaviyi etkileyebilir.

Masajdan Ne Beklemelisiniz ?

Ne tür bir masaj yapıyor olursanız olun, masör size tıbbi geçmişiniz, yaşam tarzınız ve genel sağlığınız hakkında bazı temel sorular sormalıdır.

Masajlar genellikle özel bir alandaki masaj masasında veya yatakta yapılır. Masaj terapistleri çıplak elleriyle ve muhtemelen ayakları veya dirsekleriyle de size masaj yapacaktır. Ellerini cildinizde kaydırmayı kolaylaştırmak için biraz masaj yağı kullanabilirler. Basıncın gücü, masajın türüne ve masaj yaptıkları vücut kısımlarına göre değişecektir.

Seansların uzunluğu değişmektedir. Tedaviler, ne tür bir masaj yaptığınıza ve hangi bölgelere masaj yapıldığına bağlı olarak yarım saatten yarım güne kadar sürebilir. Her ne ise, kendinize hazırlanmak ve yerleşmek için zaman ayırdığınızdan ve daha sonra dinlenmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

Sıcak ipucu!

Kullanılan ürün türleri veya almaları gerekebilecek önlemler hakkında önceden bol miktarda bilgi alın; örneğin, herhangi bir şeye alerjiniz varsa söyleyin. 

Sonradan

Bir masajdan sonra kendinizi rahat ve sakin hissetmeyi bekleyebilirsiniz. Bazılarından sonra biraz ağrı hissedebilir, diğerlerinden sonra o kadar rahat hissedebilirsiniz ki biraz belirsiz veya uykulu olabilirsiniz. Öte yandan, bazı masajlar sizi gerçekten enerjik hissettirecektir.

Her ne ise, faydalarından yararlanmak için biraz zamanınız olduğunda masajınızı yaptırmaya çalışın. Önemli bir sunum planlamak, bir çocuk partisine ev sahipliği yapmak veya hemen ardından eski kocanızı ziyaret etmek için M6'da üç saatlik bir yolculuk yapmak iyi bir fikir olmayabilir. Rahatlamak için kendinize bolca zaman verin. Bunu, egzersiz yaptıktan sonra "sakinleşir" gibi düşünün; Eğer yaparsanız masaj size çok daha iyi gelecek. İyi bir spa size duş ve hatta masajınızdan sonra uzanma imkânı sunar; "zamanınızı" uzatma fırsatını boşa harcamayın.

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Spor Masajı

Spor Masajı

Spor masajını diğer masajlardan ayıran en belirgin özellik süre, ritim ve baskı miktarının farklı ol...

Medikal (Tıbbi) Masaj

Medikal (Tıbbi) Masaj

Medikal masaj diğer bir adı ile tıbbi masaj; Hekimler tarafından önerilen ve uzman kişiler tarafında...

Sultan Masajı

Sultan Masajı

Sultan masajı diğer bir adı ile dört el masajı; Spa konusunda gerekli eğtimi almış 2 masöz tarafında...

Yorumlar (0)

  Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Mersin Masaj ile Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi