Masajın harika hissettirdiği kesin, ama bununla sınırlı değil!, Elfida Spa Masaj & Sauna: Mersin'in En Ferah Masaj Salonu
Masajın harika hissettirdiği kesin, ama bununla sınırlı değil!

Masaj salonunda masaj yaptırmanın harika hissettirdiği kesin, ama yararları bununla sınırlı değil!. Masajın yararlı etkilerine şaşırmamalısınız, nitekim boynunuz tutulduğunda veya kaslarınızda kasılma, ağrı hissettiğinizde masajın rahatlatıcı etkisi inkar edilemez derecede faydalıdır. 

Yapılan araştırmalar masaj yaptırmanın sadece rahatlamanıza yardımcı olmakla kalmadığı, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkısının olduğudur. Masaj o kadar eski çağlara dayanır ki, eski Mısır, Çin, Hint kaynaklarına göre masajın haslatıkları önlemede ve tedavilerde kullanıldığı söylenmektedir.

Evet masaj salonu harika hissettiriyor, bunun yanı sıra az bilinen bir kaç faydası ise şunlardır

  • Sindirim sistemine yardımcı olduğu ve kabızlığa iyi geldiği için tuvalete çıkmanızı kolaylaştırmaktadır.
  • Masaj yaptıranların lenfosit (enfeksiyonlarla savaşan akyuvar hücreleri) çoğalması saptanmıştır, dolayısıyla bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Hastalıklarla savaşır.
  • Kronik bel ağrısı çekenler için adeta ilaçtır. Kronik bel ağrısı çekenler genellikle ağrı kesici alır fakat bu kesin çözüm değildir. Bu nedenle masaj salonunda geçireceğiniz bir saatlik süre acınızı hafifleterek ağrılardan kurtulmanızı sağlayabilir.
  • Rahat ve düzenli uyumanızı sağlar. Miami Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan araştırmalara göre 5 hafta boyunca haftanın 2 günü masaj yaptıranların uykularında ciddi düzelmeler meydana gelmiştir ( uyku arasında uyanma, uykuya dalma problemi).
  • Egzersiz sonrası ağrıları azaltarak, kas ağrılarını azaltır. Özellikle yoğun bir egzersiz programı sonrası uygulanacak masaj, büyük ölçüde ağrılarınızı hafifletecektir!.
  • Modunuzu düzelterek pozitif düşünmenize yardımcı olur. Tayvan'da yapılan araştırmalarda masaj salonuna düzenli gidenlerin depresif etkilernin büyük ölçüde azaldığı tespit edilmiştir.
  • Anksiyeteyi büyük ölçüde azaltır.
  • Tansiyonunuzun düşmesini sağlar. İrlanda da yapılan araştırmalar sonucu düzenli masaj yaptıran kişilerin, masaj sonrasından itibaren 72 saate kadar tansiyonunun düşük kaldığı saptanmıştır.

 

Siz de zaman kaybetmeden  "Mersin'in en prestijli spa, sauna ve masaj salonuna" gelerek düzenli masaj yaptırmaya başlayın. Sağlığınız için pozitif bir adım atın.

Elfidaspa Sağlıklı günler diler...

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Aroma Terapi Masajı

Aroma Terapi Masajı

Rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği olması sebebi ile çok tercih edilen...

Selülit Masajı

Selülit Masajı

Genetik, beslenme veya dolaşım sorunlarının neden olduğu selülit problemini geçirmek veya azaltmak a...

Köpük Masajı

Köpük Masajı

Türk hamam geleneğinde birinci sırada yer alan keseden hemen sonraki süreçte uygulanan, vücudun ölü ...

Yorumlar (0)

    Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi