Düzenli Masaj ile Kalbinizi Koruyun! >> Elfidaspa - Mersin
Düzenli Masaj ile Kalbinizi Koruyun!

Mersin Sauna, Spa ve Masaj salonu denildiğinde önde gelen salonlarından olan Elfidaspa, düzenli masaj yaptırmanın önemini anlatan bilgileri sizler için hazırladı.

Düzenli Masaj Kalbinizi Koruyor

Düzenli olarak Masaj Salonuna gidenlerdenseniz şanslısınız demektir. Çünkü yapılan araştırmalar düzenli olarak masaj yaptıranlarda kalp krizi riskinin daha düşük olduğunu söylüyor!

Sadece yaşlılar için değil özellikle ayakta çalışanlar ve masa başı iş ile uğraşanlar başta olmak üzere(bel ve boyun fıtığı riskini en aza indirmek için) yaş ve cinsiyet gözetmeksizin düzenli masaj yaptırmak, kalp rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir çözüm.

Uzmanlar, sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına en az beslenme ve spor kadar önemli olan masajı hayatımızın bir parçası haline getirmemizi tavsiye ediyor.

Sadece Masaj değil Sauna da İyi Geliyor!

Sağlığımıza en az masaj kadar artı katan Sauna da olmazsa olmazlar arasında. Özellikle spor ile ilgilenenlerin spor sonrası 10-15 dakikalık sauna deneyimi sonrası  kas ağrılarını minimuma indiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra vücuttaki toksinler ve kötü maddelerin atılımı sağlanmaktadır. Süre olarak öneriler ise 10-15 dakikanın ideal bir süre olabileceği yönünde. Hamile ve yaşlılar için biraz daha kısa olması tavsiye edilmektedir.

Alışkanlık Haline Getirin

Gerek iş hayatı ve yaşam koşullarının vermiş olduğu stres ve sıkıntılardan uzaklaşmak, gerek vücut direncinizi arttırmak, gerek sağlıklı bir bedene sahip olmak ve düzenli uykuya sahip olmak adına siz de masaj ve sauna salonlarına düzenli gitmeyi alışkanlık haline getirin. En iyi yanlarından biri de ciddi maliyetler gerektirmemesi. Uygun fiyatlarla haftalık ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.

 

ElfidaSpa olarak, Sağlıklı günler dileriz!

Sosyal Medya

Masaj Çeşitleri

Medikal (Tıbbi) Masaj

Medikal (Tıbbi) Masaj

Hekimler tarafından önerilen ve uzman kişiler tarafından yapılması öngörülen, tedavi amaçlı bir masa...

Spor Masajı

Spor Masajı

En belirgin özelliği süre, ritim ve baskı miktarının farklı olmasıdır. Yapılan spor türüne göre fark...

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

Anti Stress (Shiatsu) Masajı

İnsan vücudundaki akapuntur bölgelerine doğrudan etki ettiği için, yoğun strese veya adale ağrıların...

Yorumlar (0)

    Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Sen Ol.

Yorum Ekle

Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)

Salonumuz

Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Spa Salonu, sizlere en kaliteli & kusursuz hizmeti sunabilmek adına 400 m2 kapalı alandaki lüx odaları ve sertfikalı profesyonel bayan masözler ile haftanın her günü 11:30 ila 22:30 saatleri arası hizmet sunmaktadır.
Mersin'in en prestijli Spa, Sauna ve Masaj Salonu

Detaylı Bilgi

Hizmet Politikamız

Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin!

Elfida Masaj Salonumuzda kullanılan terlikler ve sedye örtüleri gibi her şey kişiye özel ve tek kullanımlıktır. El, yüz, vücut havluları ve peştamallar tek kullanımlık olup, her kullanımdan sonra derhal temizlik görevlimiz tarafından yıkama bölümüne gönderilir. Hijyen önceliğimizdir!

Detaylı Bilgi